Strona główna Nowożytność Kariera Napoleona

Kariera Napoleona

0
Kariera Napoleona

Napoleon BonaparteWszyscy wiedzą kim był Napoleon, jak wyglądał jaki wkład miał w roszczenia niepodległościowe Polski i innych krajów Europy. Jednakże już niewielu wie w jaki sposób dostał się tak wysoko w hierarchii Francji. Był nazywany potworem z Kostaryki, lecz w wieku 17 lat ukończył już francuską szkołę wojskową i został podporucznikiem w pułku artylerii. Z kolei generałem dywizji został w wieku zaledwie 27 lat.

Tak szybka kariera była możliwa dzięki doświadczeniu, które Napoleon zdobył w trakcie zawieruchy rewolucyjnej. Brał udział w oblężeniu przeciwnego rewolucji miasta Tulon. Uczestniczył w tłumieniu powstania rojalistów w Wandei. Napoleon Bonaparte walczył na froncie austriackim w trakcie walk z pierwszą koalicją antyfrancuską.

Kolejnymi etapami kariery Bonapartego to przejęcie Egiptu i podpisanie traktat

u Campo Fiori. Po powrocie z Egiptu, dzięki spektakularnym bitwom by u szczytu popularności. Jako dowódca wojskowy stolicy przeprowadził zamach stanu, dzięki któremu objął władzę. Napoleon obalił Dyrektoriat i wprowadził instytucję konsulatu, gdzie Napoleon przyjął tytuł pierwszego konsula. Tymczasem już w roku 1802 Bonaparte przyjął tytuł konsula dożywotniego. Kolejne lata doprowadziły do powstania Cesarstwa Francuzów, a Bonaparte przyjął tytuł cesarza Francuzów. kapralem”

Napoleon Bonaparte był nazywany przez swoich żołnierzy „małym kapralem”. Walczył we Włoszech, gdzie rozbił dominia Habsburgów i doprowadził do powstania Królestwa Włoskiego. Bonaparte uważał, że pokonany musi być całkowicie zniszczony i uznać wszystkie warunki zwycięzców.